CK SUNFLOWERS agency, s.r.o., Mikulovská 17 085 01 Bardejov, telefon: +421 2 222 000 26
E-mail: kupele@sunflowers.sk, www: www.sunflowers-agency.pl
Tel.: +421 2 222 000 26

Procedury lecznicze

Mechanoterapia
Mechanoterapia to dział fizjoterapii, w której stosuje się masaż, ćwiczenia ułożeniowe, nastawianie itp.
Wodoleczenie
Wodolecznictwo lub inaczej hydroterapia to forma fizjatrii o działaniu profilatycznym, leczniczym, a także w celach rehabilitacyjnych. Organizm jest poddawany terapii nie tylko poprzez działanie eneregii cieplnej, ale także ruch i ew. także substancje chemiczne, które występują w środkowisku wodnym.
Kąpiel zimna i lodowa to znakomity sposób na wzmocnienie organizmu. Kąpiel ciepła otwiera pory i ułatwia wydalanie nieczystości z ciała, letnia uspokaja nerwy i usprawnia krążenie.
Ciepłoleczenie
Ciepłolecznictwo - czyli termoterapia to rodzaj terapii fizykalnej, która działa na organizm poprzez bodźce termiczne (cieplne). Ze względu na zakres aplikacji, rozróżnia się termoterapię ogólną i miejscową.
Nośnikiem bodźca cieplnego może być substancja w postaci stałej, gazowej lub płynnej, i dlatego rozróżnia się zabiegi termoterapeutyczne z wykorzystaniem wody, powietrza, gazu, parafiny i peloidów.
Elektroleczenie
Elektrolecznictwo to rodzaj terapii fizykalnej, w której wykorzystuje się właściwości lecznicze różnych form energii elektrycznej.
Elektrolecznictwo w dużej mierze wykorzystuje działanie analgetyczne, poprawia obieg krwi i odżywianie tkanek, hamuje stany zapalne i ułatwia w ten sposób regenerecję funkcji ruchowych. Czas trwania większości zabiegów elektroterapeutycznych wynosi 15 minut.
Fototerapia
Fototerapia - światłolecznictwo to metoda terapii fizykalnej, w której wykorzystuje się działanie promieniowania elektromagnetycnzego na organizm.
Światłolecznictwo stosuje się do poprawy stanu zdrowotnego, leczenia schorzeń i stanów patologicznych, a także do regeneracji i odnowy funkcji organizmu. Światło ma właściwości bakteriobójcze, oznacza to, że może niszczyć mikroorganizmy i ma właściwości antyrachityczne, którE wykorzystuje się do leczeniA schorzeń powstałych w wyniku niedoboru witaminy D.
Gimnastyka lecznicza
Gimnastyka lecznicza jest u większości pacjentów jedyną formą terapii i można dzięki niej osiągnąć znakomite efekty pobudzające i tonizujące. Wpływa na funkcjonowanie układu krążenia i układu oddechowego, a także na stabilność równowagi wegetatywnej i zwiększenie immunologicznych reakcji obronnych. Korzystnie wpływa na układ ruchowy, wzmacnia siłę mięści, wytrwałość i poprawia ruchomość stawów.
Kosmetyczne
Zabiegi kosmetyczne to procedury, których celem jest pielęgnacja skóry i urody.
Inne (64)
Inne
Do innych procedur można zaliczyć zabiegi specyficzne, wykorzystujące łączenie różnych metod i form terapeutycznych. Należą do nich m. in. stare, tradycyjne metody lecznicze, jak akupunktura, stawianie baniek itp.
 
Polecamy
 
Dlaczego jesteśmy naj
od ponad 22 lat
specjalizujemy się w uzdrowiskach i wellness
100% gwarancja
najniższej ceny
potwierdzone przez klientów
z naszych usług skorzystało ponad 120.000 klientów
doradzimy
przy wyborze optymalnego pobytu